penextender.com.tr’den vereceğiniz siparişler e-ticaret operasyonunun bulunduğu merkez depomuzdan ürün varsa ve saat 15:00’dan evvel sipariş vermiş iseniz aynı gün kargoya verilir. Şayet siparişinizde yer alan ürünler diğer mağazalarımızda bulunuyorsa, ürününüz sipariş verdiğiniz günden 1 iş günü sonra kargoya verilir.

Siparişinizi 15:00’dan sonra vermiş iseniz, kargonuz yine 1 iş günü sonra kargoya verilir.

Kargoya verilen siparişleriniz, anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının bulunduğunuz bölgedeki teslimat yoğunluğuna göre 1-3 iş günü içerisinde adresinize ulaşacaktır. Bulunduğunuz bölgedeki kargo firması kargo teslimatlarını haftanın belirli günlerinde yapmakta ise, siparişiniz o günlerde adresinize getirilecektir. Bu durum tamamen kargo firmasının uygulamasıdır ve bu tür muhtemel gecikmelerden firmamız sorumlu tutulamaz.

Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo firmalarının çalışmaması sebebiyle, vermiş olduğunuz siparişler takip eden ilk iş günü kargoya teslim edilecektir.

Sitemizden aldığınız tüm ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanır. Kapıda ödeme isterseniz +10 Tl Kapıda ödeme bedeli yansıtılır

Paketiniz kargoya verildikten sonra oluşan kargo takip numaranız sipariş detayınıza eklenecektir. Kargonuzun durumunu sitemiz üzerinden izleyebileceğiniz gibi, çağrı merkezimizden de kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Anlaşmalı kargo şirketimiz MNG Kargo’dur.

Ürünleriniz teslim edilmek üzere kargo görevlisi tarafından adresinize gelindiğinde şayet adresinizde yok iseniz, kargonuz size en yakın MNG Kargo şubesine bırakılacaktır ve bizzat gidip almanız gerekecektir. Kargo teslimat sürecindeki muhtemel aksaklıklardan firmamız sorumlu tutulamaz.